سه شنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
معماری
خانه / آموزشی / هاله و میدان اراده

هاله و میدان اراده

هاله و میدان اراده

هاله و میدان اراده

هاله و میدان اراده

در تمدن کهنسال یونان قدیم،فلاسفه بر این باور بودند که ذهن یک استعداد معنوی ست و عبارت «نوز» را برای بیان یک اراده کار آمد و هدف دار بکار می برند که جهان مادی را کنترل می کند و به آن نظم می بخشد.
نوز یا همان اراده از یک حفره تهی یا مکانی پر از هیچ تشکیل شده است که در گرد بادی از معنویت و روح خلقت،پدید آمده است.
آناکساگوراس،فیلسوف یونان باستان در می یابد که چیزی دست اندر کار است که خاستگاه و آغاز حرکت را در بر دارد،او این حرکت را جنبش عناصر جداگانه حقیقی در اثر نیروی نوز یا همان اراده می پندارد و اینچنین نخستین سنگ پایه اندیشه توالی ایده ها که بخیال آناکساگوراس محرک اجسام است نهاده می شود و بار دیگر دوران تراژیک یونان،اندیشه آدمی را به ویرانی می کشاند و همه می پرسیدند که نیروی نوز چگونه سر بر آورد و هیچگاه کسی نپرسیده است،برای چه هدف و غایتی…؟
واین پرسیدن ها و نپرسیدن ها و از آناکساگوراس،هزاران سال می گذرد اما هنوز هم…!

عبارت نوتیک از لفظ نوز مشتق شده است و نوعی ساختار خیالی و ادراکی از تجربیات آدمی را بیان می کند که از ارتباط و همبستگی بین نوز(اراده)با فرم و شکل پدید آمده است.
میدان اراده در واقع،انرژی تداخلی بین ذهن و معنویت است،که مملو از نوعی شعور مجازی و آگاهی خالص به این نکته است که بدانیم؛همه عناصر موجود در این سیستم همگن خلقت،با یکدیگر ارتباط و همزمانی دارند.

انسان،در حقیقت نوعی میدان اراده خود-کیهانی است و عالم خلقت نیز نوعی میدان اراده کلان-کیهانی،که این میدان اراده،تقویت کننده و تغذیه کننده میدان های انرژی حیاتی ذی شعوری می باشد که بین عالم و انسان مشترک است.
واژه میدان اراده،در اصول جهان بینی های متفاوت،بسیار تکرار شده است و با عبارتهایی همچون: اعلی،دارما،نیروانا و بهشت بیان گردیده است.
بگونه ای که در وجود معنوی ما یک میدان ارادی پنهان به ودیعه گذاشته شده است که با دسترسی به آن می توانیم با میدان ارادی کیهانی ارتباط برقرار کنیم.
ساختار جسمی – ذهنی – روانی که آن را انرژی ذهنی – شخصیتی می گوییم،میدان انرژی یا ماتریس (محیط بسته فعال) اراده را حول بدن فیزیکی به وجود می آورد که با دستگاههای پیشرفته آشکارسازی و ابزار الکترونیکی ویژه،قابل دریافت است.
هاله،سطوح مادی یا آجرهای جسمانی را تحت تأثیر قرار می دهد و در پیرامون فرد جای دارد،با او متولد می شود؛شکل میگیرد و این تأثیر گذاری از طریق سطوح هاله ای امکان پذیر است.

به کانال تلگرام ما بپیوندید;

برای ورود به کانال،روی لینک زیر کلیک کنید:

https://Telegram.me/Oloomegharibe

درباره ی mr7

شاید بپسندید

دانلود رایگان

کتاب صوتی رایگان : 21 قانون شکست ناپذیر پول اثر برایان تریسی  پیشنهاد ویژه اول : کلیه محصولات بعلاوه پکیج ها پیشنهاد ویژه دوم : ثبت نام دوره  (روی ادامه نوشته کلیک کنید)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهار =

قالب وردپرس
سبد خرید خالی است!