جمعه , ۱ مرداد ۱۴۰۰
معماری
خانه / آموزشی / هاله انسانی

هاله انسانی

هاله انسانی

هاله انسانی

هاله انسانی
هاله عبارتی بسیار رایج به منظور بیان وجود میدانهای انرژی ذهنی و انرژی شخصیتی محافظ است که جسم فیزیکی(بدن انسان) را احاطه کرده و به درون آن نیز نفوذ پیدا می کند.
از زمان های پیشین هنرمندان نقاش،معنویت را چون هاله ای نورانی حول سر افراد خاصی ترسیم میکردند و یا شاعران،نور سفید(مهتاب) در اطراف ماه را هاله مینامیدند و از گذشته های دور قصه پردازان و نویسندگان در نوشته های خود به جامه یا پرده ای از نور(انرژی معنوی) که در پیرامون فرشتگان،مردان و زنان مقدس نقش می بست،اشاره می کردند.
این میدان انرژی از فضائی نامرئی سرچشمه میگیرد که می توان آن را به عنوان نخستین علامت یا نشان فردی درک کرد وبا بعضی از عبارتهای رایج همچون:حالت آبی،سرخ عصبانی،سبز حسود،پر از انرژی و یا نشر کننده زیبائیی بیان کرد.
در وهله ی نخست باید دانست که فقط افراد بسیار نادری می توانند در شرایط عادی و نور معمولی این هاله را مشاهده کنند.اما روشهائی وجود دارد که به هر فردی امکان رؤیت هرچند اندک آن را می دهد.
هریک از ما به دور خویش هاله ای داریم و هاله دیگران را از پشت هاله خویش می بینیم پس تفسیر و تعبیر هاله ها کاملا نسبی خواهد بود.
شاید شما هاله را باور نداشته باشید اما اگر بگوئیم در درمان بسیاری از بیماری ها به یاری درمانگر می آید،بی آنکه به بودن و یا نبودن آن بیاندیشید،در دستیابی به درک آن مهارت خواهید یافت.

شما نیز می توانید هاله افراد را تشخیص دهید:
ابتدا با فرد مورد نظر در یک اتاق نیمه روشن قرار گرفته،حدود 3 تا 4 متر از او فاصله بگیرید و او را در برابر یک پس زمینه روشن همانند؛پرده یا دیوار سفید قرار دهید.
نگاه خود را بر روی سر شخص نگه دارید و کاملا تمرکز کنید،بی آنکه به چشمهایتان فشار آورید به بی نهایت پیرامون سر او بنگرید.
سعی کنید در حالی که نگاه می کنید،چشمهایتان بسته نشود.پس از حدود چند ثانیه یا چند دقیقه،گرد و غبار کمرنگ و شفافی را در فاصله ای حدود 20 تا 30 سانتیمتری بدن او،درحال ایجاد شدن می بینید.

این هاله شفاف،رنگ های مشخص و گاه نامشخص دارد که می توانید آنها را به ترتیب زیر تعبیر کنید:
رنگ خاکستری:افسردگی و علاقه به انزوا
رنگ آبی روشن:خستگی،فرسودگی و پیری
رنگ بنفش پر رنگ:عدم تعادل در اعصاب و مغز
رنگ قرمز پر رنگ:خشونت و شهرت پرستی
رنگ سیاه:غم و ضعف عصبی
رنگ نامشخص:مسمومیت و وجود بیماری
رنگ سفید:شادابی،نیرومندی و توانائی

هاله افراد،ناشی از خصوصیات فردی و تعلقات روحی آنهاست که همچون نشانه ها و علائم احساسی در حالتی شهودی بروز می کند و انرژی های حیاتی را آشکار می نماید.
فیزیک مدرن،عالم را همچون انرژی در حال مبادله و یا تبدیل شدن به ماده توصیف می کند.
تمامی علوم روانشناسی،درمانهای شرقی،پزشکی ذهنی-روانی و شیوه های کهن و مدرن درمان،برای ایجاد تعادل،انرژی حیاتی فرد را احیا می کنند.
روانشناسان یوگا،هاله را میدان انرژی می دانند که بدن را چون پوششی در بر گرفته و از میان ساختارهائی بنام چاکراها یا مراکز انرژی،با سطوح معنوی-ذهنی-روانی به تبادل و تداخل می پردازد.
بنابراین هاله میدانی از انرژی است که از دیدگاه بدن فیزیکی قابل تشخیص می باشد.همچون تشعشعات که خورشید را و مهتاب که ماه را در بر گرفته است،هاله نیز بدن فیزیکی را در آغوش دارد و آن را دائما با انرژی نوازش می دهد و چون حلقه افسون جذب و یا دفع می کند.
ظهور شکل هاله،چه از طبیعت بسوی فرد(جاذب) و چه از فرد بسوی طبیعت(دافع) باشد،کیفیت آن به سلامت فیزیکی،بهداشت روانی و تکامل روحی او بستگی دارد.
هاله انسانی چون ماتریس یا محیط بسته فعالی ست که ویژگی های ذهنی-معنوی،احساسی و فیزیکی فرد و اجزا آن را پدید می آورد.تمامی عوامل دخیل در زندگی روزمره مان،در هاله به صورت رنگها،خطوط،نقاط ارتعاشات و یا تابشهای خروجی خواهند بود.
هریک از ما متفاوت از دیگری هستیم به نحوی که اندرون نهان ما در هاله هویدا خواهد شد.
افرادی که در سطوح مادی زندگی می کنند(خفتگان مائده های زمینی) تابشهای خارج شده از هاله آنها با افرادی که در سطوح معنوی و عرفانی بالا قرار دارند(خفتگان مائده های افلاکی)کاملا متفاوت و متغیر است.

به کانال تلگرام ما بپیوندید;

برای ورود به کانال،روی لینک زیر کلیک کنید:

https://Telegram.me/Oloomegharibe

 

درباره ی mr7

شاید بپسندید

تخفیف ساعتی به مناسبت عید قربان-تکرار نشدنی-دانلود کل محصولات

تخفیف ساعتی به مناسبت عید قربان-تکرار نشدنی تخفیف ساعتی به مناسبت عید قربان-تکرار نشدنی این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

قالب وردپرس
سبد خرید خالی است!